2018. május 3., csütörtök

Lázcsillapításra hársfa vagy bodza teát.


                        Lázcsillapításra hársfa vagy bodza teát.



Immunrendszere és ellenálló képességének erősítéséhez nem elsősorban gyógyszerre van szüksége! Hanem  olyan apróságokra,amelyeket a legtöbben nem is gondolunk fontosnak,pedig nagy megkönnyebbülést szereznek!
1-,Inhalálás sós vízzel.
Gyors javulást ígér torokfájás,torok gyulladás idején.
2-,Orröblögetés sós vízzel.
Nem a legkellemesebb dolog,mégis fontos.A sós öblítés növeli az orrnyálkahártya ellenálló képességét a vírusokkal és a baktériumokkal szemben.
3-,Picinke cink!
Vagyis az ebből sokat tartalmazó zabpelyhet,osztrigát vagy teljes kiőrlésű gabonából készült barna kenyeret egye! Ha naponta 10 milligramm cink kerül a szervezetbe,már felére csökken a meghűlés kockázata.A betegség időtartama is észrevehetően rövidül.
4-,Vizes borogatás teával.
Tekerjen állott vizes borogatást a vádlijára,és igyon hársfa vagy bodzateát lázcsillapításra.Mindkettő jó az immunrendszernek.

A kivi megmenti!Rengeteg benne a C.vitamin.A vitamintablettánál jóval egészségesebb,ha naponta elfogyaszt 4-5 kivit vagy almát ( és az utóbbit ne hámozza meg ).


                                  C-vitamin:élet nincs nélküle.
Az emberi szervezet nem képes C-vitamint előállítani.Születésünktől halálunkig kívülről kell ellátni magunkat ezzel az életfontosságú vitaminnal.
Hasznos a sok zöldség és gyümölcs-de nem elég! Nem vagyunk képesek annyit enni ezekből az élelmiszerekből,amennyivel elegendő C-vitamint juttathatnánk be.1000 mg C-vitamin 2,5 kg paprikában,5 kg citromban,12 kg őszibarackban van! Sajnos a termőföldek kimerülése miatt a növényi táplálékok ma már kevesebb értékes tápanyagot tartalmaznak ( vitaminok,ásványi sók,nyomelemek ).A 80 évvel ezelőtti savanyított káposzta 70-80 %-os C-vitamin-tartalma napjainkban már csak 10-15 %-os!
Végzetes tévhit,hogy csupán nátha ,megfázás,köhögés esetén van szükség C-vitaminra.Ez ugyanis csak picinyke szelete fantasztikus hatásainak! Igaz,az aszkorbinsav-hiánynak nincsenek jellegzetes tünetei,egészen a skorbut néven ismert teljes összeomlásig,ami régen a tengerészekkel gyakran előfordult.Részleges hiánya ,,csak" csökkenti az életkedvet,étvágytalanságot,szellemi fáradtságot és általános rosszkedvet okoz.Tehát gondoskodni kell az állandó és elegendő C-vitamin-bevitelről! Végezetül érdemes magát Szent-Györgyi Albertet,a C-vitamint felfedező tudóst is megidézni:,,Személyes tapasztalataim szerint az élet túlfelén,az öregkorban az aszkorbinsav-szükséglet inkább növekszik semmint csökken".

                              Fekete retek,az éjszaka növénye.
                                           ( Raphanus sativus niger )
Az egyiptomiak,a görögök és a rómaiak számára a fekete retek zöldségnövény és gyógyszer is volt egyben.Ez ma sincs másképp.A magyar népgyógyászati leírásokban hasonlóképp jellemzett,mely szerint ,,Reggel méreg,délben étek,este pedig gyógyszer!" Ezt a keresztesvirágúak családjába tartozó növényt élelmiszerként nyersen,főzve vagy préselve fogyaszthatjuk,bár hatóanyagai közül a mustárolaj-glikozidok miatt nem a könnyen fogyasztható növény közé tartozik.Tartalmaz még raphanol és raphanin nevű illóolajokat,flavonoidokat,és jelentős mennyiségű C-és B-vitamint,antioxidáns tartalmú vegyületeket,egyben vas-,kalcium-,magnézium-,foszfor-,magnézium-,niacinforrás is,amellyel az őszi-téli időszak kulcszöldségévé lép elő.Feloldhatja a légutakban lerakódott nyálkát,és segítheti kiürülését,emiatt nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem a hűvös évszakokban.Ahhoz hogy elkerüljük mindezeket,talán hatékonyabb,ha megelőzésként immunerősítésre használjuk a fekete retket.
Nyersen salátaként,ecettel,sóval könnyebben fogyasztható,levét préselve folyadékkal hígítva iható.Talán a legismertebb receptje a mézes fekete retek-lé,ahol a retek belsejét kivájják,és a mézzel felöntött zöldségből másnap a mézet elfogyasztva hatóanyagokban gazdag nedűt kapunk.
Erős aromája és magas illóolajtartalma miatt jó hatással lehet köhögés,rekedtség,megfázásos megbetegedések ellen,továbbá alkalmazható arcüreg-,középfül-,bőrgyulladás szezonális és krónikus gyulladásra,valamint antioxidáns tulajdonsága is ismeretes.
Legközismertebb felhasználása mégis az epetermelés és kiürülés serkentése,májtisztítás,kőképződés elkerülése terén mutatkozik meg.Nyiroktisztító tulajdonságai miatt használhatjuk még a vizelethajtásra,bőrbetegségek és az ízületi gyulladás elkerülésére.Leve vagy hatóanyagkivonata baktérium-és gombaölő,nyálkahártya-tisztító,emésztő mirigyeket serkentő epepangást gátló lehet.Akinek a fekete retek elkészítése nehézséget jelent,vagy napi rutinjába nehezen illeszthető,fellelhet fekete retek-tinktúrát is.Fogyasztása egyszerűbb,este párcsepp,amely hatásában a friss növénnyel egyenértékű.Mint minden tinktúránál,itt is igaz,hogy a növény alkoholos-vizes-kivonata a hatóanyag kivonásában segít,ezáltal tartósan,legalább 2 évig eltárolható és könnyebb fogyaszthatóságát teszi lehetővé.
Kerülje a fekete retek fogyasztását,akinek gyomorhurutja,-fekélye vagy epeút-elzáródása ismert!.

Forrás: Kiskegyed 2016.Október 18.   25. évfolyam 42.szám  ( 1263 )



http://www.netamin.hu/tudasbazis/cikkek/a-fekete-retek-gyogyhatasa-felhasznalasa/


                                     http://www.nosalty.hu/alapanyag/fekete-retek

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése